Historie

Rozhledna » Historie

 • Hlavní aktéři
  Hlavní aktéři
 • Poklepání základního kamene
  Poklepání základního kamene
 • Ze slavnostního otevření
  Ze slavnostního otevření
 • Slavnostní otevření
  Slavnostní otevření

Rozhledna Máminka

Na Krušné hoře u obce Hudlice, na okraji hlubokých křivoklátských lesů, vyrostla rozhledna Máminka, která nabídne turistům nový pohled na nádhernou okolní krajinu.
Mimořádná osobní iniciativa pana Radka Oliče se stala realitou.
 

 

Ze slavnostního otevření dne 19. června 2015 - 10:00 hodin

V rámci projektu „Zvyšování atraktivity Hudlicka jako destinace cestovního ruchu“ za podpory Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy tu však vznikla nejen nová rozhledna, ale i síť naučných stezek a zajímavá zastavení pro milovníky pěší i cykloturistiky a obdivovatele přírodních krás.
Slavnostního dovršení projektu se na Krušné hoře v pátek  za Středočeský kraj zúčastnili náměstek hejtmana pro oblast financí Jiří Peřina (ČSSD), radní pro oblast majetku a starosta Hudlic Pavel Hubený (KSČM) a radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová (KSČM).

„Krajina Hudlicka je sama o sobě zajímavá, je ale potřeba, aby se o přírodních krásách turisté dozvěděli a našli zde rozmanitou nabídku cestovatelských cílů. Věřím, že výsledek tohoto projektu povede k dalšímu rozvoji turistického ruchu v celém našem regionu,“ uvedl náměstek hejtmana Jiří Peřina.

2016
<-- stránky rozhledny MÁMINKA jsou průběžně doplňovány -- děkujeme za pochopení -->